Понеділок, 07.07.2025, 13:53
Сайт кафедри обліку і аудиту НЛТУ України
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Що б Ви хотіли побачити на сайті НЛТУ України?
Всього відповідей: 216

До робочих планів усіх спеціальностей внесені зміни, які відображають вимоги листа 1/9-440 МОН України від 27.08.2004р. щодо тижневого навантаження студентів, що наближають освітній процес до вимог Болонської конвенції та відповідають вимогам екологізації освіти.

Якість навчального процесу є предметом постійної уваги викладачів, які готують студентів спеціальності. Перевіряється якість процесу викладання і повнота виконання робочих навчальних планів та робочих програм дисциплін під час відкритих лекційних і практичних занять, їхнього активного і конструктивного обговорення на засіданнях кафедр і методичних рад, публічного захисту курсових, випускових та дипломних робіт.

Основним засобом оволодіння навчальним матеріалом за спеціальністю Облік і аудит у час, вільний від обов’язкових навчальних занять, є самостійна робота студентів.

Навчальний час, відведений для самостійної роботи студента, регламентується робочим навчальним планом кожної дисципліни. Зміст самостійної роботи студента над конкретною дисципліною визначається навчальною програмою дисципліни, методичними матеріалами, завданнями та вказівками викладача. З усіх дисциплін розроблені методичні вказівки для студентів денної та заочної форми навчання з організації та виконання самостійної роботи. Самостійна робота студента забезпечена системою навчально-методичних засобів, передбачених для вивчення конкретної навчальної дисципліни: підручниками, навчальними та методичними посібниками, конспектами лекцій викладача, практикумами тощо. Для самостійної роботи студенту також рекомендується відповідна наукова та фахова монографічна і періодична література. Методичні матеріали для самостійної роботи студентів передбачають можливість проведення самоконтролю з боку студента. Викладачі заздалегідь складають і доводять до відома студентів графіки виконання всіх видів самостійної роботи, що гарантує можливість індивідуального доступу кожного студента до потрібних дидактичних засобів та вказує в ньому форми контролю за виконанням самостійної роботи. Матеріал навчальної дисципліни, передбачений робочим навчальним планом для засвоєння студентом в процесі самостійної роботи, виноситься на підсумковий контроль поряд з навчальним матеріалом, який опрацьовувався при проведенні занять. Таким чином, забезпечується контроль за виконанням самостійної роботи студентами.

При виконанні самостійних робіт із циклу дисциплін професійної підготовки спеціаліста з обліку і аудиту особлива увага приділяється набуттю навичок та вмінь для подальшої практичної роботи студентів за обраним фахом. Ця робота передбачає поглиблене вивчення законодавчих та нормативних документів в галузі бухгалтерського, фінансового та управлінського обліку, оподаткування, аудиту та ін. Опрацьовуються зміни в законодавстві, нові інструктивні матеріали, заповнюються форми розрахунків, декларацій, звітності тощо. На кафедрі обліку і аудиту сформований банк діючих законодавчих актів, який періодично поновлюється.

Форми, методи контролю знань студентів та критерії оцінок застосовуються у відповідності доПоложення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах”, затвердженим наказом Міністерства освіти України від 2 червня 1993 року №161 (розділ 3.12.Контрольні заходи) та “Положенням про диференційовану оцінку знань та визначення рейтингу студентів” в Українському державному лісотехнічному університеті, розглянутому та схваленому Вченою радою УкрДЛТУ (протокол № 4 від 29 квітня 2004 року).

Навчальними та робочими програмами передбачено проведення контрольних робіт з окремих тем та розділів навчальних дисциплін.

Курсові роботи виконуються з метою закріплення, поглиблення і узагальнення знань, одержаних студентами за час навчання та їх застосування до комплексного вирішення конкретного фахового завдання. Дисципліни, з яких виконуються курсові роботи, визначені навчальним планом підготовки бакалаврів і спеціалістів за спеціальністю Облік і аудит.

Викладачами укладені методичні рекомендації з виконання курсових робіт. Викладачі кафедри розробили актуальну тематику курсових робіт. Вона відповідає завданням навчальних дисциплін і тісно пов’язана з практичними потребами конкретного фаху.

Захист курсових робіт проводиться комісією у складі двох-трьох викладачів кафедри за участю керівника курсової роботи. Результати захисту курсової роботи оцінюються за двадцятибальною шкалою, включно з оцінками „відмінно”, „добре”, „задовільно”, „незадовільно”. Курсові роботи зберігаються в архіві кафедри протягом трьох років, потім списуються в установленому порядку.

Практична підготовка студентів університету є обов’язковим компонентом освітньо-професійної програми для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр і спеціаліст з обліку і аудиту та має на меті набуття студентом професійних навичок та вмінь. Практична підготовка студентів проводиться у відповідності з „Положенням про проведення практики студентів вищих навчальних закладів”, затвердженому наказом Міністерства освіти України № 93 від 08.04.1993 року .

Навчальним планом підготовки бакалавра і спеціаліста за спеціальністю „Облік і аудит” передбачено проведення виробничої та переддипломної практики.

Зміст практик визначається програмою. Студенти одержують також індивідуальні завдання та графіки виконання певних етапів робіт. Методично-програмне забезпечення проходження практики чітко передбачає вимоги теоретичної підготовки студентів та обов’язкове виконання ними відповідних практичних завдань.

Базами проходження практики визначені підприємства лісового сектора економіки України, з якими укладені відповідні договори. Навчально-методичне керівництво і виконання програм практики забезпечує випускова кафедра обліку і аудиту. До керівництва практикою студентів залучені досвідчені спеціалісти з даного фаху, які працюють на підприємстві, де проходить практика.

Завершальним етапом навчання студентів V курсу для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня “спеціаліст” є написання дипломних робіт за фахом.

Робота організована і проводиться кафедрою. Тематика для виконання дипломних робіт є комплексною, охоплює зміст курсів за спеціальністю і формується таким чином, щоб максимально розкрити актуальні проблеми в системі обліку та аудиту в Україні.

Об’єктами для написання дипломних робіт є матеріали підприємств лісового сектора економіки, та суміжних галузей.

Підвищення якості дипломних робіт забезпечується попередньою експертизою цих робіт на студентських наукових семінарах та конференціях. Апробація результатів дипломних робіт виховує у студентів навички формалізації досліджуваної проблеми і ведення наукової роботи.

На спеціальності “Облік і аудит” навчальний процес ведуть висококваліфіковані викладачі, які постійно підвищують свій рівень і проходять стажування в інших навчальних закладах. Всі викладачі використовують в процесі навчання нові методики викладання та інтерактивні методи.

Кафедрою обліку і аудиту розроблені графіки проведення відкритих занять, а також графіки взаємовідвідувань. До відвідування відкритих занять запрошуються працівники навчально-методичного відділу і викладачі інших кафедр.

У процесі читання лекційних курсів використовуються комп’ютерні технології подачі інформації. Якість навчального процесу значно підвищує використання сучасних технічних засобів, таких як комп’ютерний відеопроектор та слайдопроектор. У процесі навчання використовуються епідіоскопи, за допомогою яких інформація з фолій проектується на екран.

У розпорядженні студентів є комп’ютерні класи, доступ до мережі Internet, бібліотека сучасних видань з проблем економіки. У процесі навчання використовуються електронні носії інформації. Для наукових досліджень і потреб навчального процесу використовується мережа Internet.

У навчальному процесі активно використовуються ПЕОМ.

Актуальність і новизна практичних занять присутня у кожній дисципліні, що читаються викладачами кафедри.

Фахівці кафедри обліку і аудиту прагнуть виховати кваліфікованих спеціалістів, готових до творчого пошуку, глибинного аналізу фінансово-економічної діяльності підприємств, організацій та установ, прийняття нестандартних рішень при розв’язанні проблем у сфері обліку і аудиту. Колектив має високий науковий потенціал: кафедру очолює кандидат економічних наук, доцент Огородник М.М., нині тут працює 10 кандидатів наук, 2 старших викладачі та 10 асистентів.

На кафедрі працюють викладачі з великим досвідом педагогічної роботи (Огородник М.М., Майор О.В., Лебедевич С.І., Гнатів О.Г.). Такий склад викладацького колективу кафедри дає можливість на високому рівні й кваліфіковано виконувати як завдання поточного характеру (проведення лекційних, практичних та семінарських занять, контрольних заходів), так і забезпечувати своєчасне складення та якісне оформлення навчально-методичного забезпечення процесу підготовки студентів з предметів, закріплених за кафедрою.

Підвищенню якості викладання сприяють постійні стажування викладачів в університетах та участь викладачів в наукових міжнародних, всеукраїнських та університетських конференціях і семінарах.

Викладачі кафедри постійно підвищують свою професійну майстерність у фінансових і кредитних установах, вищих навчальних закладах, а також на курсах підвищення кваліфікації та семінарах у Київському національному економічному університеті, Інституті регіональних досліджень НАН України тощо. Здобуті за час стажування (підвищення кваліфікації) знання педагоги передають студентам на лекціях, та під час практичних і семінарських занять.

Форма входу
Календар новин
«  Липень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Пошук
Інформація до відому

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2025