Наукова діяльність університету як невід'ємна складова освітньої діяльності здійснюється шляхом інтеграції наукової та навчальної роботи та шляхом забезпечення:
• єдності змісту освіти з програмами досліджень та розробок;
• підтримки рівня діяльності у межах найвищої категорії „А”, визнаної МОН України за:
кадровим науковим потенціалом (показником 2,368);
фінансовим забезпеченням НДДКР (показником 2,86);
науковими та науково-технічними досягненнями (показником 0,334);
результативністю (показником 1,848);
спрямування фундаментальних і прикладних досліджень на створення
та розроблення нових конкурентноздатних видів техніки, технологій та матеріалів;
виданням монографій, підручників, навчальних посібників з урахуванням сучасних досягнень науки, техніки і технологій;
захистом результатів досліджень і розробок охоронних документів на об'єкти промислової власності;
організацією, проведення та участю у наукових та науково-практичних конференціях, семінарах, конкурсах на різних рівнях;
популяризацією досягнень наукового колективу університету на міжнародних і всеукраїнських виставках.
Наукова та науково-технічна діяльність університету у 2005-2007 навчальних роках здійснювалася за п'ятьма пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки України:
1. Фундаментальні дослідження з найважливіших проблем природничих, суспільних і гуманітарних наук;
2. Збереження навколишнього середовища (довкілля) та сталий розвиток;
3. Новітні комп'ютерні засоби та технології інформатизації суспільства;
4. Новітні технології та ресурсозберігаючі технології в енергетиці, промисловості та агропромисловому комплексі;
5. Нові речовини і матеріали.
Розвиток фундаментальних досліджень забезпечувався виконанням 15 завдань. Прикладні розробки за напрямами науково-технічної діяльності виконувалися в рамках чотирьох завдань (за рахунок базового бюджетного фінансування) та 25 замовлень (за рахунок госпдоговорів та одного гранту).
У НЛТУ України проводяться багаторічні наукові дослідження, пов’язані з розробкою механізмів поєднання вимог економічного розвитку та обмеженої здатності екосистем поповнювати природні ресурси на вході і поглинати небажані наслідки людської діяльності на виході виробничих процесів. Ці дослідження проводяться представниками наукової школи з екологічної економіки, заснованої академіком НАН України Туницею Ю.Ю. у 1970-х роках. Під керівництвом академіка Ю.Ю. Туниці в університеті здійснено вагомі кроки у напрямку реалізації ідей сталого розвитку. Серед них видання монографій, організація та участь у міжнародних наукових і науково-практичних конференціях, безпосередньо пов’язаних з темою сталого розвитку, висунення ідеї і підготовка проекту глобального правового акта — Екологічної Конституції Землі.
Університет є активним членом таких міжнародних наукових інституцій:
Міжнародної спілки лісових дослідницьких організацій (IUFRO) з 1994 року;
Європейського лісового інституту (EFI) з 1998 року;
Академічної асоціації європейських лісових університетів (SILVA Network) з 1999 р;
Програми Балтійського університету з 1991 року;
Міжнародного інституту-асоціації регіональних екологічних проблем (IIAREP) з 2001 p.;
Міжнародної асоціації студентів лісівничих спеціальностей — з 1999 року.
Членство університету в цих авторитетних міжнародних інституціях сприяє взаємному обміну досвідом і встановленню особистих контактів між науковцями різних країн, а також піднімає імідж і авторитет України та університету на європейському і світовому рівнях, сприяє поширенню інформації про українську лісову школу у всьому світі.
Університетом укладено десять угод про співробітництво з університетами зарубіжних країн. Крім того, в травні 2006 року підписаний протокол про наміри між Міжнародним інститутом індустріальної екологічної економіки університету Люнд (Швеція) і НЛТУ України.
Значна увага на кафедрі приділяється науково-пошуковій роботі. Свої дослідження викладачі проводять у руслі загального наукового спрямування кафедри — сучасні проблеми обліку, аналізу і аудиту в лісовому секторі економіки України.
Так, у минулому році наукова робота викладачів кафедри проводилася у таких напрямках:
1) підготовка дисертаційних робіт;
2) розробка кафедральної науково-дослідної теми;
3) індивідуальні наукові дослідження викладачів кафедри.
Розглядаючи наукову діяльність викладачів кафедри протягом 2005-2007рр. за першим із вказаних напрямків, необхідно зазначити, що роботу по підготовці дисертацій ведуть 7 викладачів кафедри. На кафедрі відбулося попереднє слухання та обговорення дисертаційних робіт асистентів Федуник У.П., Мандрика В.О., Бондаренко О.В., Дяченко Л.І. Доцент Лебедевич С.І. представила до захисту докторську дисертацію.
Кафедра у 2006 році завершила науково-дослідну роботу на замовлення Мінпромполітики України на тему: “Провести дослідження та розробити методику здійснення екологічного аудиту в деревообробній промисловості в контексті сталого розвитку та вступу України в СОТ”, про що написано і здано відповідний звіт (науковий керівник доцент Огородник М.М.) та опубліковано 12 наукових статей у відповідних виданнях.
Поряд з вказаними напрямками наукової діяльності викладачі кафедри проводять індивідуальні дослідження, результати яких формуються у вигляді монографій, друкуються у наукових журналах відповідного спрямування. Значна кількість отриманих результатів доповідається на науково-практичних та науково-методичних конференціях і наукових семінарах різних рівнів. Зокрема, за 2005-2007 рр. викладачі кафедри надрукували 1 монографію (доцент Лебедевич С.І. “Методологічні основи формування екологічного менеджменту і екоаудиту в лісовиробничому комплексі”), 4 навчальні посібники (Бець М.Т., Огородник М.М., Бондаренко О.В. “Податки та податкова політика: Практикум”; Лебедевич С.І. “Курс аудиту: Аудит. Організація і методика аудиту. Екологічний аудит”; Лебедевич С.І. “Екологічний аудит”; Лебедевич С.І., Шутка С.Є. “Організація обліку на підприємствах малого бізнесу”), 129 наукових статей у фахових виданнях та подали 18 доповідей на наукові конференції різних рівнів.
У 2005-2006 роках викладачі кафедри були учасниками міжнародних конференцій: “Критерии качества в промышленности и образовании” у Болгарії у м. Варна (к.е.н., доцент Бець М.Т., асистент Яворська О.М.), ІІІ Всеросійській науково-практичній конференції “Региональные и муниципальные проблемы экологической безопасности” в м. Москва у 2005р. (асистент Яворська О.М.) та VII міжнародній конференції молодих вчених „Леса Евразии — Русский Север” в м. Петрозаводськ, Росія у 2007р. (асистент Новак У.П.).
Викладачі кафедри взяли участь у міжнародній науковій конференції “Суспільно-економічна єдність і модернізація транскордонних регіонів” у м. Жешув, Польща у 2007 р. в рамках проекту під назвою “Жешувсько-Львівський міст співпраці”, співфінансований Жешувським університетом та Європейським Фондом регіонального розвитку згідно програми сусідства Польща — Білорусь — Україна. Зокрема, доц. Клим Н.М. виступала з доповіддю: “Удосконалення форм і методів управління виробництвом”.
У 2007 році у Інституті економіки НАН Білорусії у м. Мінську викладачі кафедри були учасниками міжнародної науково-практичної конференції “Новое качество экономического роста: инновации, конкурентоспособность” з питань екологізації економіки. Доцент Клим Н.М. виступала з доповіддю “Шляхи вдосконалення організаційного механізму екологічного моніторингу в Україні”.
За період 2005-2007 роки викладачі кафедри взяли участь у міжнародних та міжвузівських конференціях в Україні, зокрема:
Міжнародній науково-практичній конференції “Екологізація економіки як інструмент сталого розвитку в умовах конкурентного середовища”, яка відбулася у 2005 р. в НЛТУ України, м. Львів;
Міжвузівській науково-методичній конференції “Екологізація освіти в Україні в контексті завдань Болонського процесу”, яка відбулась у 2005 р. в НЛТУ України, м. Львів;
ІІІ міжвузівській науковій конференції, присвяченій пам’яті д.е.н., професора О.С. Бородкіна “Розвиток системи обліку, аналізу та аудиту в Україні: традиції, проблеми, перспективи”, яка відбулася у 2005 р. в Києві. Виступили доц. Лебедевич С.І., ас. Федуник У.П. з доповіддю “Методичні проблеми впровадження внутрішнього екологічного аудиту”;
Міжнародній науково-практичній конференції “Системи екологічного менеджменту – ISO 14001. Екологічний аудит”, яка відбулася у 2005р. в Києві. Виступили доц. Лебедевич С.І., ас. Федуник У.П. з доповіддю “Напрямки застосування екологічного аудиту в лісопромисловому комплексі України”;
ІІ міжвузівській науково-технічній конференції науково-педагогічних працівників “Проблеми та перспективи розвитку економіки і підприємництва та комп’ютерних технологій в Україні”, яка відбулась у 2007р. Інституті підприємництва та перспективних технологій при Національному університеті “Львівська політехніка”, м. Львів (виступила доц. Шутка С.Є. з доповіддю “Методологічні засади впровадження екологічного аудиту на лісогосподарському підприємстві”);
Міжвузівській науково-практичній конференції “Проблеми соціально-економічного розвитку України: Теорія і практика”, яка відбулася у 2007 р. в Інституті підприємництва та перспективних технологій при Національному університеті “Львівська політехніка”, м. Львів. Виступили доц. М.М. Огородник, ас. М.В. Падюка з доповідями “Еколого-економічне стимулювання праці: Теоретичний та практичний аспекти” та “Практичні проблеми проведення переоцінки основних засобів”, асп. О.В. Юречко з доповіддю “Економічні санкції за деструктивне лісокористування”, доц. М.М. Огородник, доц. Ю.В. Муравйов з доповіддю “Інструментарій державного регулювання інноваційних процесів”;
ІІІ міжнародній науково-практичній конференції „Науковий простір Європи-
Науково-практичній конференції “Проблеми модернізації лісоресурсної сфери в контексті просторового розвитку”, яка відбулась у 2007р. в м. Київ. Виступили ас. Пилипенко С.М. з доповіддю “Проблеми та перспективи кадрового забезпечення туристичної сфери Карпатського регіону”; ас. Ільницька Г.Я. з доповіддю “Ефективність інвестування відтворення лісових ресурсів”.